Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

LUKOIL VE VOLKSWAGEN GROUP RUS İŞBİRLİĞİNİ GENİŞLETİYOR!

Bu yıldan başlayarak, LLK-International (PAO LUKOIL’in % 100 iştirakı) ve Volkswagen Group Rus teknik işbirliği alanındaki, ayrıca LUKOIL ürünlerini otomotiv şirketinin üretim bandına ve yetkili servis istasyonlarına tedarik etme alanındaki iş ortaklıklarını genişletiyor. 2016 yılından bu yana şirketler, Kaluga'da bulunan Volkswagen Group Rus üretim tesisine ilk dolum LUKOIL motor yağlarının tedariki çerçevesinde iş ortaklığı yürütmektedir.

Bugün LUKOIL, yağlayıcı maddeler haricinde, teknik sıvıların ve akaryakıtın dahil olduğu kapsamlı tedarik operasyonları gerçekleştirmektedir.“Ortaklığımızın tarihi, dört yıl önce, Volkswagen Group Rus şirketinin Rusya’daki fabrikasında üretilen ilk otomobiller LUKOIL motor yağı ile fabrikanın kapısından çıkmasıyla başladı. Bugün otomotiv şirketi tarafından kullanılan ürün yelpazesi önemli ölçüde genişledi, yağlara ek olarak, LUKOIL, hem oto kimyasalları hem akaryakıt ürünlerini tedarik ediyor.

Yeni teknolojilerin geliştirilmesine, otomotiv endüstrisinin en son gereksinimlerini karşılayan modern, yüksek verimli ürünlerin oluşturulmasına katkıda bulunan bilimsel ve teknik işbirliği alanında aktif etkileşim devam etmektedir. Volkswagen Group ile uzun vadeli ortaklık Şirketimiz için çok önemli ve değerli olup, onu genişletmek ve güçlendirmek için her türlü çabayı gösteriyoruz.» dedi LLK-International Genel Müdürü Kirill Vereta.

Volkswagen Group