Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

LUKOIL VE SIEMENS, İLERİ DİJİTAL TEKNOLOJİLERİN KULLANILDIĞI BİR ORTAK PROJE YÜRÜTÜYORLAR

LLK-International (PAO LUKOIL’in % 100 iştirakı), Siemens şirketi ile birlikte, LUKOIL ürünlerinin formülasyonlarını geliştirmek ve kalite kontrolünü sağlamak için dijital platform oluşturmaya başladı. Proje, Şirketin küresel dijital dönüşüm programının bir parçası olarak uygulanacak ve Rusya Federasyonu’nda yerleşik araştırma merkezlerinin ve laboratuvarlarının faaliyetlerini kapsayacaktır.

Siemens Opcenter Araştırma, Geliştirme ve Laboratuvar yazılımına (Siemens Opcenter RD&L) dayalı entegre dijital platform her şeyden önce tek bilgi ortamı oluşturacak, bilgi güvenliğini ve veri korumasını sağlayacaktır. Ayrıca, yeni platform LLK-International'ın laboratuvar testi ve formülasyon alanındaki geniş bilgi tabanını da içerecek. Tüm bunlar, yeni ürün fikrinin oluşturulmasından kalite kontrol ve sertifikasyon dahil üretime geçmesine kadar, en baştan sonuna kadar ürün geliştirmeyi mümkün kılacaktır. Böyle bir yaklaşım, Rusya'nın farklı bölgelerinde yer alan birimler arasındaki etkileşimi önemli ölçüde iyileştirecek, kesintisiz ve verimli veri alışverişi sağlayacak, tüm bu süreçleri kolaylaştıracak, tek standarda oturtacak ve otomatikleştirecektir. Şirket, bu platformu kademeli olarak, faaliyet gösterdiği dış piyasalarda da uygulamaya koymayı planlamaktadır.

“Şirketimiz, iş süreçlerine yeni teknolojilerin dahil edilmesine ve uygulanmasına büyük önem vermektedir. Bu da pazardaki lider konumumuzu güçlendiren önemli bir faktör olmuştur. Siemens şirketinin dijital çözümlerini uygulama projesi, hem dahili süreçlerinin verimliliğini artıracak, hem yenilikçi ve yüksek kaliteli LUKOIL ürünlerinin pazara sunulmasını hızlandıracak bu yoldaki bir adım daha olmuştur” dedi LLK-International Genel Müdürü Kirill Vereta.

“LLK-International kendine iddialı hedefler belirler ve bunlara ulaşması için çok farklı problemleri çözme yeteneğine sahip IT araçlarına ihtiyaç vardır. Şu anda piyasada Siemens Opcenter RD&L’ye benzer ürün yoktur. Ekibin çok iyi koordine edilmiş çalışması sayesinde, LUKOIL uzmanlarının deneyimini Siemens'in en iyi uluslararası uygulamalarıyla birleştiren gelecekteki çözümünün prototipini oluşturmuş bulunmaktayız. Bu projenin Rusya'daki madeni yağ sektörü için bir model olacağına inanıyorum” dedi Siemens Digital Industries Software Rusya, BDT ve Türkiye Genel Müdürü Viktor Bespalov.

Volkswagen Group