Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

ROMANYA'DA LUKOIL, OTOMOTİV ŞİRKETLERİNİN TEDARİKÇİSİ OLARAK BELGELENDİRİLDİ!

Romanya'da LUKOIL madeni yağları üreten LLK-International’ın iştirakı olan LUKOIL Lubricants East Europe şirketi, IATF 16949: 2016 gerekliliklerine uygun otomotiv endüstrisi uluslararası kalite yönetim sistemi sertifikalandırma sürecini başarıyla tamamladı.

Söz konusu standarda göre belgelendirme, otomotiv endüstrisinde kalite yönetim sisteminin temelini oluşturmaktadır. Bu standardın uygulanması, önde gelen uluslararası otomobil üreticilerinin üretim bantlarına tedarik edilen LUKOIL yağlayıcı maddeler başta olmak üzere, tüm tedarik zinciri boyunca ürünlerin kalitesini garanti altına almamıza imkan verir.

Denetim, kalite, iş sağlığı ve çevre koruma alanındaki faaliyetleri değerlendiren, dünyanın en büyük uluslararası denetim şirketlerinden biri olan Lloyd's Register Quality Assurance'ın uzmanları tarafından gerçekleştirildi. LUKOIL Lubricants East Europe, profesyonel ve müşteri odaklı yaklaşım, yüksek düzeyde çevre koruma ve çalışma koşulları sergilemiştir. İki aşamalı denetimin sonuçlarına dayanarak denetim uzmanları tarafından alınan karara göre, Romanya'daki LUKOIL fabrikası, otomotiv endüstrisinin katı gereksinimlerini karşılayan ve tam olarak işleyen kalite yönetim sistemine sahiptir.

LUKOIL Lubricants East Europe, halihazırda Avusturya, Finlandiya ve Rusya'da yağ üretim fabrikalarının da yer aldığı, IATF 16949: 2016 standardının gerekliliklerine göre belgelendirilen LUKOIL üretim tesisleri listesine girmiştir. Şirketin Romanya'daki yağ üretim sürecinin belgelendirilmesi, üretildikleri ülkeye bakılmaksızın, LUKOIL yağlarının ve hizmetlerinin yüksek uluslararası kalite standartlarına uygunluğu bir kez daha doğrulanmıştır.

LUKOIL Lubricants East Europe 2006 yılında kuruldu. Tesisin üretim kapasitesi, yılda 40 bin tondan fazla 400'den fazla ürün çeşidinin üretimine olanak sağlıyor. Üretimin haricinde, şirket Doğu ve Güney Avrupa'da LUKOIL yağlarının satışını gerçekleştirmektedir. Bu şirket, Grup şirketleri arasında premium sınıfı LUKOIL GENESIS motor yağlarının üretimini gerçekleştiren ilk şirket oldu.

Lukoil Ticari Arac