Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

LUKOIL, NÜRNBERG'DEKİ MAN FABRİKASINA DİZEL MOTORLARI İÇİN YAĞ TEDARİK EDECEK

LUKOIL, Avrupa Nürnberg'deki (Almanya) MAN fabrikasının ana madeni yağ tedarikçisi oldu. 2020'nin ikinci yarısından itibaren, bu fabrikada montajı yapılan MAN ticari araçlarının tüm dizel motorlarına LUKOIL motor yağları doldurulmaktadır. Ürünlerimiz, sıkı VW Formel Q kalite denetiminden geçen ve IATF 16949 ve VDA 6.3 standartlarına göre belgelendirilen Avusturya Viyana’daki LUKOIL fabrikasında üretilmektedir.

LUKOIL ve uluslararası MAN Şirketi, 2016'dan beri iş ortaklığı ilişkilerini geliştirmektedir. Üretim hattında dolumu yapılan yağ tedarikine ek olarak, LUKOIL, bazı Avrupa ve BDT ülkelerinde orijinal MAN marka yağlarının üretimi ve tedariki konusunda MAN şirketinin ortağıdır.

İş ortakları, en yeni dünya standartlarını karşılayan yüksek teknoloji ürünü motor yağlarının geliştirilmesi ve gelecekteki yeni nesil motorları için yeni teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla bilimsel ve teknik alanındaki iş birliğine büyük önem vermektedir. Bu sayede LUKOIL yağları her yıl en son MAN teknik standartlarına göre onaylanmış ürünler listesine dahil edilmektedir. MAN M3777 teknik standardının gerekliklerini karşıladığına dair dünyada onay alan ilk motor yağı LUKOIL AVANTGARDE PROFESSIONAL XLE 5W-30 bunun en son örneğidir.

LLK-International Genel Müdürü Kirill Vereta “Bu, uluslararası faaliyetlerimizin gelişmesine ve otomobil üreticileri ile ilk ve hizmet dolumu için yağ tedariki çerçevesinde iş ortaklığı ilişkilerinin güçlendirilmesine katkı sağlayan, Şirketimiz için önemli bir olaydır. Dünyanın önde gelen kamyon üreticilerinden biri olan MAN'ın LUKOIL yağlarının kalitesine ve güvenilirliğine güvenmesi bizim için çok önemli ve değerlidir. Bundan sonra da iş ortağımızın yüksek standartlarını karşılayabileceğimizden eminiz.” dedi.

Volkswagen Group