Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

LUKOIL’IN YENİ MOTOR YAĞI JAGUAR LAND ROVER’IN ONAYINI ALDI

LLK-International (PAO LUKOIL’in % 100 iştirakı), Jaguar Land Rover şirketinin onayını alan yeni nesil LUKOIL GENESIS SPECIAL C5 0W-20 motor yağı üretimine başladı. Otomobil üreticisi, 2020 sonunda sona eren başarılı yağ testlerinin sonuçlarına dayanarak, yağın STJLR.03.5006 standardına tam olarak uyduğunu doğruladı.

LUKOIL GENESIS SPECIAL C5 0W-20, Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği - ACEA C5 ve Amerikan Petrol Enstitüsü - API SN Plus gerekliliklerine uygun olarak geliştirilmiş sentetik motor yağıdır. Yüksek performans özelliklerine, azaltılmış HTHS (yüksek kayma hızında yüksek sıcaklık viskozitesi) endeksine bağlı olarak, ürün yakıt verimliliğini artırmaktadır. Yağın içerdiği modern katkı maddeleri, doğrudan enjeksiyonlu benzinli motorların silindirlerinde hava-yakıt karışımının (LSPI) erken ateşlenme riskini azaltır. Sayılan avantajlara ilave olarak yağ, düşük kül oranına sahip ve bu sayede partikül filtreli dizel motorlarda kullanılabilir.

LUKOIL yağları Jaguar Land Rover onayını ilk kez 2016 yılında aldı ve 5 yıl İngiliz otomotiv markası tarafından onaylanan motor yağları listesine her yıl yeni LUKOIL yağlar ekleniyor. Jaguar Land Rover tarafından STJLR.03.5006 standardına göre onaylanan yeni LUKOIL GENESIS SPECIAL C5 0W-20 yağı, bu üreticinin birkaç otomobil modelinde kullanılabilmektedir. Bu otomobillerin arasında 5 litrelik V8 motora sahip Jaguar XE spor sedan ve 3 litrelik 6 silindirli dizel motora sahip Range Rover Sport SUV yer alıyor.

Lukoil Ticari Arac