Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

TARİHÇE

2022

2022 yılında Perm, Volgograd ve Tyumen'deki üretim tesislerinde tesislerin modernizasyonu, ürün kalitesinin ve endüstriyel güvenlik seviyesinin iyileştirilmesine yönelik projelerin uygulanmasına devam edildi. Özellikle Perm'deki tesiste küçük ölçekli üretim tesislerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar tamamlandı. Bitmiş ürünlerin depolama kapasitesini genişletmek ve sevkiyat verimliliğini artırmak için Tyumen'de yeni bir depo inşa edildi.

Grubun ana hedeflerinden biri modern gereksinimleri karşılayan bir ürün yelpazesi geliştirmektir. 2022 yılında 112 yeni ürün pazara sunuldu ve 126 tarif geliştirildi. Ticari araçlara ve endüstriyel ekipmanlara yönelik bir dizi yağın formülasyonunun, Grup 1 baz yağlarının yerini Grup 2'nin yüksek teknolojili ürünleriyle değiştirilmesine yönelik çalışmalar devam etti. 2022 sonu itibarıyla ürün portföyü, yaklaşık 800 yağ türü ve 100'ün üzerinde yağdan oluşuyordu. 160 yağlayıcı.

Amiral gemisi LUKOIL GENESIS motor yağları da dahil olmak üzere yağlayıcıların üretimi, yaptırım kısıtlamaları altında bile, uluslararası spesifikasyonlara ve ekipman üreticilerinin gereksinimlerine tam uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca amiral gemisi serisi, Çin otomobil markalarının hızla büyüyen segmenti olan LUKOIL GENESIS CN'ye hizmet vermek için yeni bir motor yağı serisini içerecek şekilde genişletildi.

Rusya'daki Çinli otomobil üreticileriyle işbirliği aktif olarak gelişiyor, özellikle Çin'in en büyük otomobil üreticisi Great Wall'un (HAVAL markası) ilk ve servis dolumu için yakıt ve yağlayıcı tedariği için bir ihale kazanıldı.

2021

LUKOIL Volgograd tesisinde yüksek indeksli baz yağların üretimi için modernize edilmiş bir kompleksin devreye alınması, LUKOIL'in baz yağ yelpazesini önemli ölçüde genişletmesine ve kalitesini yeni boyutlara yükseltmesine olanak tanıdı. Yıl boyunca, LLK-International ve INTESMO uzmanları, LUKOIL yağlayıcılarının formülasyonlarını aktif olarak geliştirdiler ve temel bileşenlerin geliştirilmiş özelliklerine uygun olarak bitmiş ürünler için üretim teknolojilerini uyarladılar.

Şirket, ortak işletmelerin sadakatini güçlendirmek için tasarlanmış etkili hizmet çözümleri seçeneklerini önemli ölçüde genişletti. Özellikle pazara benzersiz bir teklif, endüstriyel nesnelerin

2020

LLK-International, Rus petrol karıştırma tesislerinde üretim ekipmanında kapsamlı bir modernizasyon gerçekleştirdi. Küçük ölçekli üretimi genişletti ve OEM yağlarının teneke kutu ve fıçılarda paketlenmesi için modern hatları devreye aldı.

Şirket, LUXE, SUPER ve AVANTGARDE motor yağı hatlarının tasarımını güncelleyerek ürün ambalajını yeniden markalandırmaya devam etti. Ürün etiketleri daha bilgilendirici ve işlevsel hale gelirken, ürünün kalitesi ve üstün kalitesi vurgulanıyor.

LLK-International, Rusya Otomotiv Forumu'nda her yıl düzenlenen Adam Smith Konferansları ödülünde "Küresel OEM Tedarikçisi" kategorisini kazandı. Ödül, LUKOIL'in Rusya ve uluslararası pazarlarda otomobil markalarıyla uzun vadeli ilişkiler kurmadaki başarısını vurguladı.

interneti teknolojilerine dayanan bir yazılım ve donanım kompleksi olan LLK-International tarafından geliştirilen yağların ve soğutucuların durumunu izlemeye yönelik sistemdi.

Yılın önemli bir olayı, LUKOIL'in Torzhok'taki bir madeni yağ fabrikası olan yeni bir varlığı satın almasıydı. Temel olarak Teboil yağlarının üretiminin yanı sıra makine ve ekipman üreticilerinden sipariş üzerine üretilen çok çeşitli markalı OEM yağları da piyasaya sürülüyor.

2019

LLK-International, binek otomobiller için motor yağı serisini yeniledi - LUKOIL GENESIS. Yeniden markalaşma sürecinde, dünyanın önde gelen OEM'lerin her tür modern motorlarının tasarım özelliklerini dikkate alarak amiral gemisi niteliğindeki ürün portföyü genişletildi.

Şirket, formüllerde yer alan Grup I. baz yağlarını, Volgograd rafinerisinde üretimi başlayan ileri teknoloji Grup II. ile değiştirerek, ticari araçlar ve endüstriyel ekipmanlara yönelik geniş bir ürün yelpazesinin koruyucu performansını güçlendirmiştir.

Yıllık 100 bin ton kapasiteye sahip yağ harmanlama fabrikası Kazakistan'da faaliyete geçti. Bu fabrika, "Batı Avrupa - Batı Çin» uluslararası karayolu ulaşım koridoruna çok yakın konumda yer almaktadır. Yeni üretim tesisi için ana satış pazarları – Orta Asya ülkeleri ve Çin.

LLK-International, şirketin dış pazarlara otomotiv ve madeni yağlar tedarikindeki başarısına dikkat çeken Rusya Otomobil Forumu çerçevesinde «Rusya’nın en iyi ihracatçısı" kategorisinde ödül kazandı.

LLK-International, CNH Industrial endüstriyel araçlar üreticisinin teknoloji ortağı haline geldi. Şirket, IVECO, CASE ve NEW HOLLAND markalı kamyon, tarım ve inşaat makineleri için özel NEXPRO yağlayıcı madde serisinin üretimini Rusya'da yerelleştirdi.

Çin'de, inşaat makineleri üretiminde Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyüğü ve dünyanın beşinci en büyük şirketi olan XCMG için ilk dolum yağı olarak LUKOIL GEYSER UNIVERSAL ve GEYSER LT hidrolik yağlarının tedarikine başlandı.

LUKOIL, dünyanın önde gelen internet ticaret platformlarından biri olan eBay'de motor yağı satışına başlayan ilk Rus madeni yağ markasıdır.

2018

İnşaat makineleri üretiminde dünyanın beşinci büyük şirketi olan Çinli dev Şirket XCMG için ilk yağ dolumu servis sözleşmesi imzalandı.

Petrol ürünlerinin karayolu lojistiğinin verimliliğini artıran Volgograd üretim sahasında LUKOIL bitümlü ürünlerin ve yağlayıcı maddelerin sevkiyatı için yenilikçi bir terminal açıldı.

LUKOIL'in Volgograd'daki bitüm üretim tesisi, Avrasya Ekonomi Komisyonu tarafından onaylanan ve AB endüstri standartları ile uyumlu yeni GOST 33133-2014 standardına uygun yol bitümü üretimine başladı.

LUKOIL'in Rusya'daki fabrikaları, ormancılık ve bahçecilik sektörlerine yönelik dünyanın önde gelen ekipman ve sarf malzemelerin üreticisi olan Blount için OREGON markası altında çok çeşitli yağlayıcı madde serisinin üretimine başladı.

Fas'ta LUKOIL Lubricants Africa S.A.R.L. şirketi kuruldu.

2017

Çin’de LUKOIL Lubricants China şirketi kuruldu.

Meksika'da LUKOIL Lubricants Mexico şirketi kuruldu.

LLK-International, LUKOIL'in bitüm programının tek operatörü oldu. Bitümlü malzemeler için yeni iş geliştirme stratejisi, bilimsel potansiyeli geliştirmeyi ve ürün portföyünü genişletmeyi hedefliyor.

Şirket, Renault-Nissan-Mitsubishi Ortaklığının denetimlerinden başarıyla geçti, ayrıca Ford – Quality System Q1 ve Volkswagen Formel Q kalite sertifikalarını aldı.

2016

Şirket, Kazakistan’da 100 bin ton kapasiteli madeni yağ üretim tesisinin inşaatına başladı.

Avusturya’daki LUKOIL Lubricants Europe şirketinin madeni yağ fabrikasının modernizasyonunun ikinci aşaması tamamlandı - LUKOIL dökme yağlarının aktarılması ve depolanması için kullanılan modern terminal işletmeye alındı.

LUKOIL, Rusya’daki Ford, Volkswagen, Lifan ve MAN fabrikalarının madeni yağ tedarikçisi oldu.

Şirket, Renault ile birlikte, Rusya’daki çalışma koşullarına uygun olan Motrio markası altında yeni nesil motor yağları serisi geliştirdi.

2015

Beş yüz milyonuncu LUKOIL motor yağı teneke kutusu üretildi.

LUKOIL'in küresel deniz madeni yağları pazarındaki payı % 8,5'e yükseldi.

Denizcilik sektörü temsilcileri arasında büyük ilgi gören benzersiz iCOlube silindir yağı akıllı kullanma sistemi geliştirildi.

LUKOIL yağları, dünyanın önde gelen otomotiv şirketinin Avrupa'daki fabrikalarında ilk dolum yağı olma hakkını kazanıyor.

Avusturya’daki LUKOIL madeni yağ fabrikası, Almanya Otomotiv Endüstrisi Birliği'nin sertifikasyonu için bağımsız denetiminden geçerek, önde gelen Alman otomotiv şirketlerinin öncelikli tedarikçi olduğunu gösteren en yüksek "A» kategorisini aldı.

2014

LUKOIL'in Volgograd ve Perm rafinerilerinin yağ harmanlama ve dolum tesisleri LLK-International bünyesine katılarak, Volgogradskoye TPP ve Permskoye TPP oluşturuldu. Bu, piyasanın yeni koşullarında üretim ve satış yönetiminin verimliliğini artırmayı mümkün kıldı.

Volgograd üretim sahasında, LLK-International ve Rusya Demiryolları A.Ş. ortak girişimi olan OOO INTESMO gres üretim tesisi açılmış olup, bu sayede Rusya ve yurtdışındaki pazarlarda en çok talep edilen çok çeşitli yağlayıcıların üretimine geçildi.

LUKOIL, OMV'nin Avusturya'daki üretim tesislerini ve Avrupa'daki dağıtım ağını satın aldı.

2013

Kazakistan'da 100 bin ton kapasiteli yağ harmanlama tesisinin kurulmasına karar verildi.

Orta Asya'daki faaliyetleri koordine etmek amacıyla yurtdışında LUKOIL Lubricants Central Asia Şirketi kuruldu.

Avrupa'nın en büyük araç filosuna (6 binden fazla otobüs) sahip Mosgortrans Devlet Şirketine teslimatlar başladı. MAGNİT süpermarket zincirine hizmet veren 4.000 kamyonluk filosunda LUKOIL AVANTGARDE yağları kullanılmaya başlandı.

OAO FGC UES (Rusya Enerji İletim Şirketi) de dahil olmak üzere OAO Rossiiskie Seti Şirketine beş yıl süreyle yağ tedariki konulu ihale LUKOIL tarafından kazanıldı; en büyük trafo ekipmanı üreticisi olan CJSC Energomash ile uzun vadeli anlaşma imzalandı.

2012

Motor yağlarında yeni marka - LUKOIL GENESIS, Avrupa pazarına girdi.

Dünyanın önde gelen katkı maddeleri üreticilerinden biri olan Infineum ile stratejik bir işbirliği anlaşması imzalandı.

LUKOIL yağları, yabancı araçlarda ilk dolum yağı olarak kullanılma hakkını elde eden tek Rus markasıdır. Örneğin, Taşkent'teki General Motors fabrikasında, Romanya'daki Renault-Nissan fabrikasında ve Kaliningrad'daki Avtotor montaj fabrikasında (Chevrolet ve Opel).

2011

Yüz milyonuncu LUKOIL motor yağı teneke kutusu üretildi.

LLK-International ürünleri dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinin, endüstriyel ekipman ve deniz motoru üreticilerinin onaylarını aldı.

LUKOIL LUXE Synthetic SAE 5W-40 motor yağı en yüksek API SN kategorisi alan ve uçak motorlarında kullanılmak üzere Avusturyalı AUSTRO ENGINE şirketi tarafından onaylanan ilk Rusya menşeli yağı oldu.

OAO Sovcomflot (Denizcilik şirketi) ile deniz madeni yağlarının tedariki ve uluslararası standartlara uygun teknik servis için sözleşme imzalandı.

2010

Şirket yeni pazarlara girdi: Hindistan, Bangladeş, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkeleri.

Yeni tasarım ambalajlı (2008 Nisan ayında yağ dolum tesisinin devreye alınma anından bu yana) 80 milyonuncu yağ şişesi piyasaya sürüldü.

LUKOIL deniz yağlarına dünyanın 55 ülkesinde 499 limanında erişebilinmektedir.

2009

Geely Otaka otomobillerinde ilk dolum yağı olarak LUKOIL LUXE SAE 10W-40, API SL/CF (Rusya menşeli yağ ilk defa üretim bandındaki ithal araçlara dolduruldu) kullanmak üzere «Urak otomobilleri ve motorlar» fabrikası ile yağ tedariki sözleşmesi imzalandı.

Novolipetsk Metalurji Fabrikası (NLMK) ile stratejik bir anlaşma ve Avtovaz ile işbirliği ve teknik ortaklık anlaşması imzalandı.

2008

Perm Petrol Rafinerisi'ndeki üretim sahası modernize edildi. Bu sayede Avrupa’nın en büyük yağ üretim tesisi faaliyete geçti.

LUKOIL küresel deniz yağları pazarına girdi - LLK Marine grubu kuruldu.

Severstal-Auto ile stratejik anlaşma imzalandı.

Geely Otaka otomobillerinde ilk dolum yağı olarak LUKOIL LUXE SAE 10W-40, API SL/CF (Rusya menşeli yağ ilk defa üretim bandındaki ithal araçlara dolduruldu) kullanmak üzere “Ural otomobilleri ve motorları” fabrikası ile yağ tedariki sözleşmesi imzalandı.

2007

LUKOIL yağlarının KamAZ araçlarına üretim bandında dolumu başladı. GAZ Grubu ve Severstal-Auto ile ortaklık anlaşmaları imzalandı.

LLK-International Beloil fabrikasını bünyesine kattı. Bugün ise bu tesis özel yağlayıcı maddeleri geliştiren ve üreten bir teknoloji lideri konumuna ulaşan LLK-International'ın Tyumen şubesidir.

Romanya’daki "Petrotel-LUKOIL" rafinerisindeki yağ üretiminin yönetimi "LLK-International’a devredildi ve LUKOIL ürünlerinin Doğu Avrupa'da üretimi ve satışından sorumlu LUKOIL Lubricants East Europe şirketi kuruldu.

Finlandiya'daki TEBOIL fabrikası yeniden yapılandırıldıktan sonra LUKOIL Lubricants O.Y iştirak şirket olarak kuruldu.

2005 - 2006

2005 - LUKOIL Madeni Yağlar Üretim ve Satış Departmanı yeniden yapılandırılarak, Grubun % 100 iştiraki olan LLK-International kuruldu.

2006 - LLK-International'a benzersiz rekabet avantajları sağlayan katkı maddeleri üretim şirketi LLK-NAFTAN Belarus'ta kuruldu. Bunun sonucu olarak LUKOIL, dünyanın önde gelen ilk beş katkı maddeleri üreticilerin arasına girmeyi başardı.

Agromashholding ile ortaklık anlaşması imzalandı.