Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

Sıkça Sorulan Sorular

Madeni Yağ nasıl seçilir?
Madeni yağlar, antifrizler, fren hidroliği gibi ürünler otomobil üreticisinin gereksinimlerine tam olarak uygun olarak seçilmelidir. LUKOIL Madeni Yağlar teknik destek hizmeti uzmanları, uzman tavsiyesi almanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için Destek hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.

Başvurunuzda lütfen aracınızın markasını, modelini, motor boyutunu ve üretim yılını belirtiniz.

Madeni Yağ seçimi için LUKOIL Online Yağ Seçici'yi kullanabilirsiniz.

Bu konu hakkında daha fazla bilgiyi ilgili makalemizde bulabilirsiniz : Makaleyi Görüntüle
Orijinal LUKOIL Madeni Yağ nereden satın alınır?
Resmi online mağazamızdan lukoilonline.com sipariş verebilirsiniz. Siparişiniz, tarafımızdan özenle hazırlanarak kargo ile en kısa sürede gönderilecektir. Orijinal ürünleri pazaryerlerindeki "LUKOIL Madeni Yağlar" kurumsal mağazalarımızdan da sipariş edebilirsiniz:

Trendyol
www.trendyol.com

N11
www.n11.com

Hepsiburada
www.hepsiburada.com

Pazarama
www.pazarama.com

Lastikçim
www.lastikcim.com

Sipariş verirken pazaryerlerindeki satıcının LUKOIL Madeni Yağlar olduğundan emin olun. Ürünlerimizin kalitesinden ve orijinalliğinden emin olmak için LUKOIL Madeni Yağlarını resmi perakende satış noktalarından da satın alabilirsiniz: LUKOIL benzin istasyonlarından da güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Sahte nasıl ayırt edilir?
Online mağazamızdan, LUKOIL markalı benzin istasyonlarından ürün satın aldığınız takdirde ürünlerin orijinalliğinden her zaman emin olabilirsiniz. Satın aldığınız ürünün şişesinin alt kısmında yer alan Lot numarası ile destek hattımıza danışarak orijinalliğini teyit edebilirsiniz.
Madeni Yağların raf ömrü nedir?
Depolama koşullarına bağlı olarak madeni yağın raf ömrü üretim tarihinden itibaren 5 yıldır.
Ürünlerin üretim tarihi nasıl belirlenir?
Üretim tarihi doğrudan şişenin üzerinde belirtilmiştir.
Madeni Yağ şişesindeki tarih, madeni yağın üretildiği tarih mi, yoksa şişelendiği tarih mi?
Şişenin altındaki tarih, ürünün dolum tarihidir, üretim ve dolum üretim miktarına göre değişse de genellikle aynı gündür.
Kalite sertifikasını nerede bulabilirim?
Online mağazamızdan ya da pazaryerlerindeki resmi mağazalarımızdan madeni yağ satın aldıysanız destek hattımızdan bile ulaşıp sorgulayabilirsiniz.
Sipariş için ödeme nasıl yapılır?
Online mağazamızdan alışverişinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
Nasıl sipariş verilir?
Seçtiğiniz ürünü sepetinize ekleyin, sepette gerekli alanları doldurun. Siparişiniz, tarafımızdan özenle hazırlanarak kargo ile en kısa sürede gönderilecektir.

Madeni Yağlar Hakkında Genel Sorular

Motor yağı ne zaman değiştirilmeli?
Bir otomobilin motor yağı değişim aralığı, üretici tarafından belirlenir ve madeni yağın gereklilikleri (viskozite-sıcaklık özellikleri, performans özellikleri grubu vb.) aracın el kitabında belirtilir. Madeni Yağın üreticisi de ortalama yağ değiştirme aralıkları önerebilir. Modern çalışma koşulları (özellikle kentsel ortamlarda) ve içten yanmalı motorların tasarım özellikleri, yağ üzerindeki yüklerin artmasına neden olur ve yağın çalışma özelliklerinin, üretici tarafından "ortalama" için belirtilen temel değerlerin altına düşmesine neden olur Çalışma koşullarınız kısa yolculuklar, motor rölantideyken uzun süre durma veya arazide sürüş ile karakterize ediliyorsa, motor yağını değiştirme aralığını düşürmeniz önerilir.
Motor yağını farklı viskozitedeki yağla değiştirmek mümkün mü?
Doğru motor yağını seçmek için, araç üreticiniz tarafından hazırlanan manuelde belirtilen motor yağı toleranslarını ve viskozite derecesini dikkate almanız gerekir. Bir yağdan diğerine geçerken yağın türü (sentetik, yarı sentetik, mineral) ya da viskozitesi (5W-30, 5W-40, 10W-40) farklı olduğundan motorun yıkanması önerilir. Farklı motor yağları kendi farklı katkı maddelerini içerir.
Motor Yağına ekleme yapmak mümkün mü?
Aracın kullanım kılavuzunda belirtilen tavsiyelere uygun olarak seviyesi izin verilen seviyenin altına düşerse, motor yağı ilavesi yapılması gerekir. Bu durumda, doldurulan yağın tam olarak aynısını eklemeniz gerekir. Servis aralığı bir sonraki bakıma yaklaştıysa yağın tamamen değiştirilmesi tavsiye edilir.
Farklı madeni yağlar karıştırılabilir mi?
Farklı madeni yağların karıştırılmasını önermiyoruz Motor yağlarının karıştırılması yalnızca acil olarak tamamlamanın gerekli olduğu ancak gerekli motor yağının mevcut olmadığı istisnai durumlarda mümkündür. Farklı yağların karıştırılması ancak motor yağının yakın gelecekte tamamen değiştirilmesi durumunda mümkündür.
Motor yağını değiştirirken motoru yıkamanız gerekir mi?
Her yağ değişiminden sonra motorun yıkanması tavsiye edilir. Bir yağdan diğerine geçerken yağın türü (sentetik, yarı sentetik, mineral) ya da viskozitesi (5W-30, 5W-40, 10W-40) farklı olduğundan motorun yıkanması önerilir. Farklı motor yağları kendi farklı katkı maddelerini içerir.
Motor yağı neden kararır?
Motor yağının koyulaşmasının ana nedeni deterjan ve dispersan katkı maddelerinin etkisidir. İçten yanmalı motor, deterjan katkı maddeleri içeren bir motor yağı kullanıyorsa (hemen hemen tüm motor yağlarında bulunur), yağlayıcı, işlevlerini uygun şekilde yerine getirir. Aksi takdirde motorda birikinti oluşturabilecek küçük parçacıklar yağın içinde asılı kalır ve motorda birikmez. Sonuç olarak, yağ karararak darbenin ağırlığını üstlenir. Elbette bir noktada yağın yine de değiştirilmesi gerekecek, ancak bu zamanı rengine göre değil otomobil üreticisinin tavsiyelerine göre hesaplamak çok daha güvenlidir.

Antifriz, Fren Hidroliği ve Cam Suları

Antifriz nasıl seçilir?
Bir antifriz seçerken, kullanım kılavuzundaki bilgiler ve standart gerekliliklere uygunluk size rehberlik etmelidir. Soğutucunun rengi boya tarafından belirlenir ve bileşim ve performans özellikleriyle doğrudan ilişkili değildir. Antifriz değiştirme sıklığı (https://www.lukoilonline.com/articles/antifriz ) makalemiz size yardımcı olabilir.
Antifrizlerin raf ömrü nedir?
Depolama koşullarına uyulduğu takdirde antifrizlerin raf ömrü üretim tarihinden itibaren 3 yıldır.
Fren hidroliğinin son kullanma tarihi nedir?
Depolama koşulları karşılandığı takdirde fren hidroliğinin raf ömrü üretim tarihinden itibaren 3 yıldır.
Ön cam yıkama sıvısının raf ömrü nedir?
Depolama koşulları karşılandığı takdirde ön cam yıkama sıvısının raf ömrü üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.