Lukoil Online Resmi Satış Sitesi

DÜNYADA LUKOIL

LUKOIL MADENİ YAĞLAR AVRUPA
LUKOIL Lubricants Europe GmbH, 2013 yılında Avusturya'da kuruldu. 2014 yılında LUKOIL, OMV' nin Lobau Petrol Limanı'nda (Viyana) bulunan yağ harmanlama tesisini satın aldı. Tesis, endüstriyel ve motor yağlarının üretiminde uzmanlaşmıştır. Kapasitesi yılda 80 bin ton kadardır ve ürün yelpazesi yaklaşık 1000 ürün içermektedir.

LUKOIL MADENİ YAĞLAR DOĞU AVRUPA
LUKOIL Lubricants East Europe, Romanya'daki Petrotel-LUKOIL rafinerisinin petrol üretimine dayalı madeni yağ endüstrisinin geliştirilmesine yönelik yeni bir stratejinin parçası olarak 2006 yılında kuruldu. Doğu Avrupa'da LUKOIL madeni yağları ve teknik sıvıların üretimi ve satışı ile uğraşmaktadır.

LUKOIL MADENİ YAĞLAR AVRUPA, SUOMEN SIVULIIKE
Finlandiya'daki petrol tesisi, LUKOIL Lubricants Europe şirketinin bir şubesidir. Şirket, Avrupa'nın en modern yağ harmanlama tesislerinden biri ve önemli bir araştırma merkezidir. Tesis, 2007 yılında LUKOIL Madeni Yağlar şirketinin bir parçası oldu. Şirket, geniş bir yelpazede otomotiv, endüstriyel ve denizcilik yağları, Teboil ve LUKOIL ürünleri üretmektedir.

LUKOIL MADENİ YAĞLAR TÜRKİYE ve ORTADOĞU
LUKOIL Lubricants Middle East, 2008 yılında, yağların harmanlanması ve paketlenmesine yönelik bir tesisin de dahil olduğu yerel şirket AKPET' in satın alınmasından kısa bir süre önce Türkiye'de kuruldu. Rafineri, LUKOIL ve AKPET markaları altında ürünler üretmekte olup, tüm LUKOIL ürünleri, Rusya'da geliştirilen tek tip tariflere göre LUKOIL baz yağlar kullanılarak üretilmektedir.

LUKOIL MADENİ YAĞLAR ORTA ASYA
LUKOIL Madeni Yağlar Orta Asya, 2013 yılında Kazakistan'da kuruldu. Şirket, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Moğolistan ve Çin'de LUKOIL madeni yağlarının satışı konusunda aktif olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, 2016 yılında 100.000 ton kapasiteli son teknolojiye sahip madeni yağ tesisinin inşaatına başladı. 2019 yılında üretim sahası devreye alındı.

LUKOIL MADENİ YAĞLAR ÇİN
LUKOIL LUBRICANTS CHINA, 2017 yılında Çin'de kurulmuştur ve LUKOIL madeni yağlarının Çin'deki tek resmi tedarikçisidir. Şirketin amacı, Çin ve Güneydoğu Asya'daki müşterilere en iyi hizmeti sunmak için Çin pazarındaki varlığını güçlendirmektir.

LUKOIL MADENİ YAĞLAR MEXICO
LUKOIL LUBRICANTS MEXICO, Aralık 2017'den bu yana ticari olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, Meksika'daki iki harici üretim tesisinde bitmiş yağların harmanlanmasını organize etmekte ve ayrıca yerel distribütörleri ile de ürünlerin satışına devam etmektedir.

LUKOIL MADENİ YAĞLAR AFRİKA
LUKOIL Lubricants Africa, Batı ve Kuzey Afrika'da iş yapmak üzere 2018 yılında Fas Krallığı'nda tescil edildi. Bitmiş ürünler, LUKOIL' in Avrupa tesislerinden Afrika ülkelerine tedarik edilmektedir. Ürün yelpazesinde motor yağları, şanzıman yağları, endüstriyel yağlar ve gresler yer almaktadır.

LUKOIL MARINE GRUBU
2008 yılında LUKOIL’ iki uzman şirket daha dahil oldu: LLK Marine Rus LLC ve LUKOIL Marine Lubricants DMCC (LUKOIL Marine Lubricants Group olarak anılır). LUKOIL Deniz Yağları Grubu, dünya çapındaki satış ağı ve kesintisiz hizmetleri ile deniz yağları pazarında başarılı bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.